| Parameter | Specification |
| Key Quantity | 3 keys |
| Compatible ICS | M16703 / SK6812 |
| Max. Pixel Count | 600 pixels |
| Lighting Modes | 80 built-in effects |
| Input Voltage | DC5V / DC12V / DC24V |
| Power Density | 0.3W/m |
| Dimensions | 10×40×3mm (excluding wires) |
| Control Type | Full-color pixel control |
| Wiring | Power wires (Red/Black) + 3-pin signal connector |
| Waterproof | Non-waterproof |
Mini Simple LED Controller 5V 12V
¥13.00
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceThis is a mini simple LED controller for addressable RGB LED strips.
- Key Specs: 3-button control, compatible with SM16703/SK6812 ICs, supports up to 600 LED pixels.
- Power: Works with DC5V, DC12V or DC24V, power consumption 0.3W.
- Features: Offers 80 dynamic lighting effects, full-color control, and a compact size of 10×40×3mm.
- Usage: Ideal for small-scale decorative lighting projects with easy setup and no complex programming.
| 类型 | 5V, 12V |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.