| Parameter | Specification |
| LED Model | 5050 Single Color |
| IC Model | None |
| IC Quantity | None |
| LED Quantity | 60 LEDs/m |
| Voltage | DC12V / DC24V |
| Power | 12 W/m |
| Color Type | Single Color (Color Temperature Customizable) |
| Dimensions | 5000×10mm |
| Waterproof Treatment | Bare Board, Sleeve, Epoxy Coating, Potting Glue |
| Unit Price: | USD per Meter |
5050 Single Color LED Strip 12V 24V 60LED /M 12W Custom CCT
Price range: ¥10.00 through ¥20.00
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceWidely used for indoor home decoration, cabinet lighting, ceiling ambient light, hotel engineering, commercial display, advertising light boxes and architectural outline lighting.
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| 类型 | Bare Board, Dripping Glue, Sleeve, Potting Glue |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.