| Parameter | Specification |
| LED Model | 5050RGBIC |
| IC Model | TM512IC |
| Quantity | 10pcs/m |
| LED Quantity | 60LEDs/m |
| Rated Voltage | DC24V |
| Rated Power | 18W/m |
| Waterproof Grade | IP30 (Bare Board) / Sleeved / Potting (Optional) |
| Emitting Color | Full Color |
| Product Size | 5000*12mm |
| Packaging | 5m/roll, 6LEDs/cuttable |
| Unit Price: | USD per Meter |
DC24V 5050 RGB LED Strip TM512 IC 60LED M 18W Full Color
Price range: $ 6.50 through $ 6.90
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceThis is a DC24V addressable RGB LED strip using 5050 LEDs and TM512 ICs. It features 60 LEDs and 10 ICs per meter, 18W/m power consumption, and supports full-color dynamic lighting effects. Ideal for architectural lighting, KTV, bars, and smart home decor.
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| 类型 | Bare Board, Sleeve |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.