| Parameter | Specification |
| LED Model | 5050RGB |
| IC Model | WS2801 (External Dual-Wire) |
| IC Quantity | 32pcs/m |
| LED Quantity | 32LEDs/m |
| Rated Voltage | DC5V |
| Rated Power | 9.6W/m |
| Waterproof Grade | IP30 (Bare Board) / Sleeved (Optional) |
| Emitting Color | Full Color |
| Product Size | 5000*10mm |
| Packaging | 5m/roll, 3LEDs/cuttable |
| Unit Price: | USD per Meter |
DC5V 5050 RGB LED Strip WS2801 IC 32LED M 9.6W Full Color
Price range: $ 6.70 through $ 7.20
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceThis is a DC5V addressable RGB LED strip with WS2801 IC, featuring 32 LEDs and 32 ICs per meter, 9.6W/m power consumption. It supports full-color dynamic lighting effects, with IP30 non-waterproof, bare board or sleeve waterproof options. Ideal for DIY projects, gaming setups, smart home decor and creative lighting.
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| 类型 | Bare Board, Sleeve |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.