| Parameter | Specification |
| LED Model | 5050 RGB |
| IC Model | SK6812, WS2812 |
| IC Quantity | 1 pcs per unit, 100 pcs per board |
| LED Quantity | 1 LED per unit, 100 LEDs per board |
| Input Voltage | DC5V |
| Power Consumption | 0.3W per unit |
| Waterproof Rating | IP30, bare board |
| Color Type | Full-color (addressable RGB) |
| Dimension | F10mm (10mm diameter) |
| Packaging | 100 pcs per board |
| Unit price: | USD/piece |
F10mm 5050 RGB Pixel LED Module SK6812 WS2812 DC5V
¥2.00
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceF10mm 5050 RGB pixel LED module, DC5V, for DIY pixel screens, commercial displays and model lighting projects.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.