| Parameter | Specification |
| Key Quantity | 24 keys |
| Control Type | IR remote control, full-color pixel control |
| Max. Pixel Count | 500 pixels |
| Compatible IC | SM16703 / SK6812 |
| Lighting Modes | 300 built-in effects |
| Input Voltage | DC5V / DC12V |
| Power Density | 0.3W/m |
| Dimensions | Main Unit: 60×35×22mm; Remote Control: 85×50×8mm |
| Wiring | IR Receiver Cable + 3-pin Signal Connector |
Simple IR Remote Controller DC5V 12V
$ 4.30
Factory Local Pickup/ Consult Customer ServiceThis is a 24-key IR remote full-color LED controller, compatible with DC5V/DC12V and SM16703/SK6812 ICs. It supports up to 500 LED pixels and 300 dynamic lighting effects, ideal for small-scale decorative lighting projects with easy infrared control.
| 类型 | 5V, 12V |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.